CCSD59 School Closing Information (Through Remainder of School Year) Read More
English
Español
¿Por qué no se ha traducido esta página?

Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Duch Świąt rozkwita w CCSD59

English|Español|Polski

Grudzień to często czas, kiedy zastanawiamy się nie tylko nad wydarzeniami, które miały miejsce przez cały rok, ale także nad tym, jak na nie zareagowaliśmy. Grudzień to także tradycyjnie czas, by być wdzięcznym za wiele rzeczy, które zbyt często przyjmujemy za pewnik, od jedzenia i czystej wody do dbania o naszych bliskich. Możemy także pomyśleć o tym, ilu ludzi, poczynając od naszego sąsiada, na ludziach na całym świecie kończąc, nie może sobie pozwolić na luksus traktowania tych rzeczy jako oczywiste.

Wiele osób na całym świecie miało bardzo trudny rok: czy to z powodów globalnych, jak klęski żywiołowe, czy osobistych, takich jak utrata pracy lub choroba, ale jeden stały motyw pojawiał się wśród uczniów, personelu, rodzin i społeczności CCSD59: Chcemy pomóc. Przez cały rok społeczność CCSD59 łączyła się, by pomagać ludziom w potrzebie na różne sposoby, od zaopatrzenia ofiar huraganów w niezbędne artykuły getting supplies to hurricane victims na całym kontynencie, po pomoc w sfinansowaniu windy dla lokalnej hali VFW znajdującej się w pobliżu szkoły.

W tym miesiącu, być może nawet bardziej niż w jakimkolwiek innym, jesteśmy świadkami zadziwiająco częstego okazywania współczucia, pracy zespołowej i wielkoduszności uczniów, personelu, rodzin i społeczności CCSD59. Trudno wymienić wszystkie te wspaniałe akty dobroci, które wykonaliśmy, aby rozjaśnić życie innych w ten świąteczny czas, a przecież nasza poniższa lista prezentuje tylko małą część tego, co zrobiliśmy. Może jednak ujrzenie tego, że duch świąt żyje wśród nas i ma się dobrze nie tylko na świecie, ale także w Twoim najbliższym sąsiedztwie – rozgrzeje Twoje serce w tę chłodną porę roku.


Admiral Byrd

W dniach 18 i 19 grudnia kadra szkoły Byrd sponsorowała Byrd Holiday Shop (Świąteczny Sklep w Byrd), ofiarowując artykuły, które uczniowie starannie wybrali jako prezenty dla swoich rodzin. Kadra Byrd pomogła także uczniom w wyborze i pakowaniu prezentów dla każdego członka rodziny, który mieszka w ich domu.


Brentwood

Uczniowie Brentwood przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, które zostaną rozdane hospitalizowanym dzieciom w okolicy Chicago za pośrednictwem organizacji non-profit Cards for Hospitalized Kids. Brentwood miał także Rękawiczkowe Drzewo, Mitten Tree, w którym członkowie personelu kupowali karty podarunkowe a które będą rozdane potrzebującym rodzinom.


Clearmont

ShoppingW dniu 6 grudnia w Clearmont odbyło się rodzinne świętowanie, by pokazać tradycje wielu rodzin poprzez wyroby rzemiosła artystycznego. Uczniowie wybrali i zabrali darmowe książki do domu, niektóre o tematyce świątecznej, aby nieustająco promować czytanie w domu. Rodziny biorące udział w wydarzeniu wspólnie wykonały także kartki i ozdoby, aby pomóc dzieciom chorym na raka w szpitalach Comer i Edward. Od 6 grudnia do 20 grudnia uczniowie Clearmont będą nadal przygotowywać kartki świąteczne, a także sponsorować projekt lego dla Ronald McDonald House, Comer Hospital i Edward Hospital w celu zapewnienia dzieciom zabawek.

8 grudnia Clearmont otworzył swój sklep świąteczny, gdzie wszyscy uczniowie mogli kupić prezenty dla swoich rodzin po bardzo niskich cenach, za 1 $ lub mniej.

13 grudnia uczniowie pierwszej i drugiej klasy zaprezentowali dwa świąteczne koncerty, aby wprowadzić społeczność Clearmont w świąteczny nastrój: jeden koncert w ciągu dnia dla uczniów i jeden wieczorny dla rodziców.


1Devonshire Students

Devonshire

W dniu 11 grudnia uczniowie Devonshire wystąpili dwukrotnie podczas Zimowego Koncertu Chóralnego: raz dla uczniów w ciągu dnia i drugi raz dla ich rodzin wieczorem. Program współczesny zatytułowano “Jak wytresować renifera, aby latał” Teresy Jennings i Karla Hitzemanna, a uczniowie świetnie się bawili, prezentując program i wprowadzając publiczność w świąteczny nastrój.


Early Learning Center

14 grudnia Organizacja Rodziny i Nauczyciele w ELC sponsorowała świąteczną wymianę książek, w ramach której uczniowie ELC wybrali darmową książkę do zabrania do domu. Książki zostały hojnie przekazane przez personel ELC, rodziny i członków społeczności.

18 grudnia ELC realizowało również program Secret Angel, czyli “tajemniczy anioł”, w ramach którego pracownicy ELC “adoptowali” rodzinę lub dziecko z rodziny ELC i dostarczali im zarówno potrzebne przedmioty, jak i prezenty.


Forest View

W dniu 7 grudnia samorząd uczniowski szkoły Forest View oraz członkowie kadry kontynuowali swoją coroczną tradycję zakupów książek i zabawek dla potrzebujących rodzin.

W dniu 14 grudnia uczniowie oraz Organizacja Rodziny i Nauczyciele z Forest View wspólnie przygotowali obfite kosze żywności dla potrzebujących rodzin. Żywność, którą napełniono kosze była zbierana przez uczniów, rodziny i członków personelu przez kilka tygodni.


Friendship Junior High

18 i 19 grudnia pracownicy szkoły Friendship sponsorowali swój Snowflake Store, czyli Sklep Płatek Śniegu. Przekazali pieniądze i różne prezenty, aby umieścić je w świątecznym “sklepie”, mieszczącym się w sali konferencyjnej budynku. Rodziny kwalifikujące się do otrzymania pomocy mogły wybrać trzy przedmioty dla wszystkich swoich uczęszczających do szkoły dzieci, a prezenty były również pięknie zapakowane przez personel – bezpłatnie.


Grove Junior High

Z okazji świąt szkoła zaproponowała następujące wydarzenia:

Coroczny sklep Płatek Śniegu, czyli Snowflake Store – mający już ponad 10-letnią tradycję w szkole; pracownicy Grove hojnie przekazali pieniądze i prezenty dla sklepu, w którym rodziny znajdujące się w potrzebie mogą kupować prezenty dla swoich uczniów. Personel również zgłasza się na ochotnika do prowadzenia sklepu.

Akcja Zbiórka Żywności Samorządu Uczniowskiego – samorząd uczniowski z Grove zorganizowała zbiórkę żywności z darowanych przedmiotów, które przyniosły korzyść zarówno ich własnemu Sklepowi Płatek Śniegu, jak i Spiżarni Żywności Elk Grove.

Straż Pożarna Świąteczny Posiłek – Departament Straży Pożarnej w Elk Grove współpracuje z koordynatorem d/s kontaktów ze środowiskiem ze szkoły Grove, aby zapewnić smaczne świąteczne posiłki dla rodzin, które ich potrzebują.

Akcja Ekspres Polarny – przy pomocy szkoły i koordynatora z Grove, uczniowi, który walczy z poważną chorobą, zapewniono możliwość udziału w “Operacji Ekspres Polarny”. Uczeń pojechał samochodem strażackim do Rosemont, aby zobaczyć przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy na podstawie filmu “The Polar Express”.

Zbiórka prezentów przez Antlers Gift Box – pracownicy ze szkoły Grove i z Gazety Antlers sprzedali pudełka na prezenty zrobione przez personel Antlers. Pudełka zostały ponumerowane, a wybierane losowo numery pozwalały otrzymać ładne, przekazane jako donacje nagrody. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostały przekazane fundacji Ronald McDonald House.

Zimowe koncerty – Grove również wykonał kilka świątecznych koncertów w dniach 7, 12 i 14 grudnia, w których mogli uczestniczyć rodzice i uczniowie.


Holmes

W dniu 12 grudnia uczniowie z Holmes dwa razy zaprezentowali swój wieczorny koncert zimowy i chóralny dla swoich rodzin, aby podzielić się świąteczną radością.

W dniach 19 i 20 grudnia Holmes przekształcił swoje centrum gimnastyczne w swój coroczny Sklep Płatek Śniegu (Snowflake Store), wraz ze świąteczną muzyką i smakołykami. Coroczne wydarzenie pozwala zakwalifikować rodziny do “sklepu”, w którym mogą wybrać maksymalnie trzy przedmioty dla swoich dzieci/uczniów jako świąteczny prezent.


John Jay

Jay Students making cards

W dniu 20 grudnia, uczniowie klasy piątej z John Jay wniosą świąteczną radość do Heritage Senior Care w Elgin, ośrodka opieki dla emerytów. W trakcie wizyty uczniowie będą spędzać czas z mieszkańcami, śpiewać dla nich piosenki, rozdawać kartki świąteczne wykonane podczas grudniowych obchodów PBIS oraz dostarczać potrzebne skarpetki, koce i bambosze, które zostały zebrane na kilka tygodni przed wizytą.


Juliette Low

W dniach 12 i 13 grudnia kwalifikujące się rodziny z Juliette Low skorzystały z potrzebnej i pożądanej pomocy dla każdego dziecka poniżej osiemnastego roku życia w ich domu. Rodziny te zostały przypisane sponsorom z ramienia społeczności, którzy będą kupować prezenty. W tym roku Juliette Low pomoże 82 rodzinom, w sumie 230 dzieciom w przyjemnym spędzaniu świąt.

W dniu 15 grudnia szkoła Juliette Low zorganizowała Wielokulturowy Świąteczny Posiłek i Zabawę Taneczną na rzecz pomocy w razie katastrof żywiołowych. Rodziny dołączyły do ​​wielokulturowego posiłku, dzieląc się różnorodnymi potrawami, a uczniowie Low mogli wziąć udział w zabawie tanecznej w sali gimnastycznej. Uczniowie znaleźli sponsorów, którzy zobowiązali się przekazać określoną kwotę za każdą zatańczona piosenkę. Wszystkie dochody zostały przekazane na rzecz UNICEF, aby pomóc osobom dotkniętym przez różne klęski żywiołowe, które miały miejsce w ciągu roku.


Ridge

W dniach 13-15 grudnia szkoła Ridge miała swój sklepik świąteczny czyli Holiday Shoppe, utworzony przez Organizację Rodzice Nauczyciele. Holiday Shoppe zapewniło uczniom możliwość zakupu na miejscu prezentów świątecznych dla swoich rodzin.

Ridge zaproponował także program Secret Angels, w ramach którego personel ofiarował prezenty lub pieniądze, aby zapewnić prezenty dla rodzin w potrzebie. Dwadzieścia rodzin z Ridge otrzymało pomoc w postaci ofiarowanych darowizn.

W dniu 18 grudnia FTO z Ridge sponsorowało świąteczne rozdawanie książek, a wszyscy uczniowie w całej szkole, a także w przedszkolu, otrzymali bezpłatną książkę.


Rupley

Pracownicy Rupley sponsorowali wakacyjny wyjazd, w którym pracownicy dostarczyli pieniądze i prezenty, aby pomóc potrzebującym rodzinom z Rupley. Rodziny te otrzymały zabawki, gry, potrzebne przedmioty i / lub karty podarunkowe. Pracownicy koordynowali całe wydarzenie, w tym zakupy i pakowanie prezentów i dystrybucję paczek dla rodzin.

Uczniowie z Rupley zapewnili także radosną świąteczną muzykę na sezon zimowy. W dniu 2 grudnia chór klasy czwartej i piątej zagrał w Friendship Park Conservatory podczas ich świątecznej imprezy sponsorowanej przez Mt. Prospect Park District. Natomiast 15 grudnia uczniowie Rupley zapewnili obsługę muzyczną w swojej szkole, podczas ceremonii wręczenia nagród PBIS. Zespół / orkiestra z klasy piątej również wystąpił we własnej szkole dla uczniów w Rupley w dniu 18 grudnia.


Robert Frost

Firemen

Uczniowie pierwszej i piątej klasy ze szkoły Frost mieli swoją roczną wyprzedaż zimową Annual Winter Wishes Sale, podczas której uczniowie organizowali i ułatwiali sprzedaż “życzenia z cukierkowej laski” (candy cane). Uczniowie kupowali laskę cukierkową – dostarczaną uczniom ostatniego dnia przed zimowymi feriami – dla kogoś innego w szkole. Wszystkie wpływy są przekazywane na godny cel; w tym roku wybrano Departament Straży Pożarnej Mount Prospect, aby pomóc w finansowaniu zbiórki zabawek dla potrzebujących rodzin. W dniu 13 grudnia strażacy przybyli do szkoły, aby osobiście odebrać darowiznę i podziękować uczniom.


Salt Creek

W dniu 18 grudnia, w Salt Creek pojawił się sklep z zabawkami dla dzieci czyli Kids’ Korner Gift Shoppe, w którym uczniowie mogą zrobić zakupy za pieniądze przyniesione z domu (10 $ lub mniej), aby wybrać i kupić drobne upominki dla przyjaciół i rodziny.

W dniu 19 grudnia, Salt Creek miał swój własny zimowy sklepik świąteczny, czyli Winter Wonderland Holiday Shop. Roczna zbiórka zabawek, we współpracy z Harper College, pozwala kwalifikującym się rodzinom na wybór prezentów dla swoich uczniów w Salt Creek z okazji świąt. Prezenty są również ładnie zapakowane – bezpłatnie.

1Devonshire Snowmen 1

 • FRIENDSHIP PROFILE PIC
  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  As the 2019-2020 school year comes to an end, Friendship Junior High and CCSD59 are committed to honoring our graduating eighth grade students and all…Al finalizar el año escolar 2019-2020, Friendship Junior High y CCSD59 se compromete a honrar a nuestros estudiantes graduados de octavo grado y todo lo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • holmes grad cover
  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  As the 2019-2020 school year comes to an end, Holmes Junior High and CCSD59 are committed to honoring our graduating eighth grade students and all…Al finalizar el año escolar 2019-2020, Holmes Junior High y CCSD59 se compromete a honrar a nuestros estudiantes graduados de octavo grado y todo lo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • grove grad cover 2
  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremonyVER: La ceremonia virtuales de graduación de la clase 2020

  As the 2019-2020 school year comes to an end, Grove Junior High and CCSD59 are committed to honoring our graduating eighth grade students and all…Al finalizar el año escolar 2019-2020, Grove Junior High y CCSD59 se compromete a honrar a nuestros estudiantes graduados de octavo grado y todo lo…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Graduation Story Cover
  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremoniesVER: Las ceremonias virtuales de graduación de la clase 2020

  WATCH: Class of 2020 Virtual Graduation CeremoniesVER: Las ceremonias virtuales de graduación de la clase 2020

  As the 2019-2020 school year comes to an end, CCSD59 is committed to honoring our graduating eighth grade students and all they have accomplished during…Al finalizar el año escolar 2019-2020, CCSD59 se compromete a honrar a nuestros estudiantes graduados de octavo grado y todo lo que han logrado durante…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • david cover
  Forest View’s John David honored as top elementary P.E. teacher in IllinoisJohn David, de Forest View, honrado como el mejor maestro de educación física de primaria en Illinois

  Forest View’s John David honored as top elementary P.E. teacher in IllinoisJohn David, de Forest View, honrado como el mejor maestro de educación física de primaria en Illinois

  As a senior in high school, John David had already participated as a physical education leader in class for multiple years. That year, he wrote…Como estudiante de último año en la escuela secundaria, John David ya había participado como líder de educación física en clase durante varios años. Ese…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • oconnor thumb story
  CCSD59 Board of Education Approves Hiring of Three AdministratorsLa Junta de Educación de CCSD59 aprueba la contratación de tres administradores

  CCSD59 Board of Education Approves Hiring of Three AdministratorsLa Junta de Educación de CCSD59 aprueba la contratación de tres administradores

  The CCSD59 Board of Education approved the hiring of a new Chief School Business Official and two principals at the board meeting on Monday, May…La Junta de Educación de CCSD59 aprobó la contratación de un nuevo Funcionario Comercial Principal y dos directores en la reunión de la junta el…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • summer cover
  2020 Summer Program InformationInformación del programa de verano 2020

  2020 Summer Program InformationInformación del programa de verano 2020

  To ensure the safety of all students, families, and staff, our summer instructional programs have shifted to a remote learning approach for 2020. Our Remote…Para garantizar la seguridad de todos los estudiantes, las familias y el personal, nuestros programas de instrucción de verano han cambiado a un enfoque de…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOLS CLOSED THUMB
  CCSD59 School Closure Extended through Remainder of 2019-20 School YearCierre de las escuelas CCSD59 extendido a través del resto del año escolar 2019-20

  CCSD59 School Closure Extended through Remainder of 2019-20 School YearCierre de las escuelas CCSD59 extendido a través del resto del año escolar 2019-20

  This afternoon, Governor Pritzker extended the Illinois school closure to run through the end of the current school year. This will include all end-of-the-year activities…Esta tarde, el gobernador Pritzker extendió el cierre de las escuelas de Illinois hasta el final del año escolar actual. Esto incluirá todas las actividades…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOLS CLOSED THUMB
  CCSD59 School Closure Extended through April 30CCSD59 Actualización de cerrar las escuelas

  CCSD59 School Closure Extended through April 30CCSD59 Actualización de cerrar las escuelas

  This afternoon, Illinois Governor J.B. Pritzker extended both the “stay-at-home” order and school closures for the state, and they will now run through Thursday, April…Esta tarde el gobernador de Illinois J.B. Pritzker extendió tanto la orden de “quedarse en casa” y la del cierre de escuelas para el estado,…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOLS CLOSED THUMB
  CCSD59 School Closing UpdateCCSD59 Actualización de cerrar las escuelas

  CCSD59 School Closing UpdateCCSD59 Actualización de cerrar las escuelas

  This afternoon, Illinois Governor J.B. Pritzker issued a “stay-at-home” order for the entire state that will go into effect beginning Saturday, March 21, 2020. The…Estimados padres/tutores: Esta tarde, el gobernador de Illinois J.B. Pritzker emitió una orden de “refugio en el lugar” para todo el estado que entrará en…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SCHOOLS CLOSED THUMB
  CCSD59 Schools Closed (March 16 - 20)Las escuelas CCSD59 cerradas (16 - 20 de marzo)

  CCSD59 Schools Closed (March 16 - 20)Las escuelas CCSD59 cerradas (16 - 20 de marzo)

  Dear CCSD59 Families, As we have shared over the past two weeks, CCSD59 has continued to closely monitor the ongoing developments regarding the COVID-19 coronavirus.…Estimadas familias CCSD59: Como hemos compartido en las últimas dos semanas, CCSD59 ha seguido monitoreando de cerca los desarrollos en curso con respecto al coronavirus…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • mancilla garlewicz cover
  CCSD59 Board of Education Swears in Two New MembersLa Junta de Educación de CCSD59 jura a dos nuevos miembros

  CCSD59 Board of Education Swears in Two New MembersLa Junta de Educación de CCSD59 jura a dos nuevos miembros

  The CCSD59 Board of Education swore in two new members on Monday night: Krzysztof (Kris) Garlewicz and Robert Mancilla. Mr. Garlewicz grew up in Des…La Junta de Educación de CCSD59 juró dos nuevos miembros el lunes por la noche: Krzysztof (Kris) Garlewicz y Robert Mancilla. El Sr. Garlewicz creció…

  Continue ReadingSiga Leyendo